2008-09-25 20:37:29• hírek • Szatmár.ro

Keresik a döntetlen okait

A vereséggel is felérő szerda délutáni hazai döntetlen (25-25) után a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda együttese már a szombati, következő fordulóra készül, melyben Székelyudvarhelyre látogatnak Palkó János és Nicolae Istrate tanítványai.

Közben még mindig beszédtéma a feljutási harcban főrivális Besztercei CSM elleni egál, Fógel László szakosztályelnök szerint megmagyarázhatatlanul gyengén játszottak a fiúk.

„Az első hazai meccsen, a nagyszámú közönség előtt talán túlságosan is lámpalázasak voltak a játékosok, mert sok hibával kézilabdáztak. A második félidőben az ellenfél ötgólos hátrányból egyenlített, ami megengedhetetlen. Emellett a játékvezetők is sokat tévedtek a kárunkra" - mondta Fógel, aki szerint ha a csapat valós tudásához mérten játszik, akkor akár 10 góllal is nyerhetett volna. A székelyudvarhelyi meccsel kapcsolatban Fógel megjegyezte, hogy nem lehet gond a két pont megszerzése.

A osztály, 3. forduló, C csoport, további eredmények: Fogarasi HCM-Szászsebesi CSM 31-28 (17-12), Segesvári Naţional-Tordai Potaisa 38-32 (18-14), Nagybányai Extrem-Székelyudvarhely HC2 28-37 (13-15).

A következő forduló, szombat: Székelyudvarhely-Szatmárnémeti, Torda-Nagybánya, Szászsebes-Segesvár, Kolozsvár-Fogaras. Beszterce áll.

A C csoport állása: 1. Fogaras 6 pont; 2. Beszterce 5; 3. Székelyudvarhely 4; 4. Szatmárnémeti 3; 5. Szászsebes 2 (67-65); 6. Kolozsvár 2 (76-71); 7. Segesvár 2 (98-111); 8. Torda 0 (95-121); 9. Nagybánya 0 (73-124).